Victron MPPT 100/50 SmartSolar saules uzlādes kontrolieris 12/24V-50A / SCC110050210
Victron MPPT 100/50 SmartSolar saules uzlādes kontrolieris 12/24V-50A
– Datasheet-SmartSolar-charge-controller-MPPT-100-30-&-100-50-EN
Properties:
700 W maximum PV power at 12V, 1400 W at 24V integrated polarisation protection programmable charging algorithms
98 % efficiency