6TTB-240EU; 6V 240Ah-C20; Q-BATTERIES_Tubular plate batteries L242 W190 H275 A-terminal
6TTB-240EU; 6V 240Ah-C20; Q-BATTERIES_Tubular plate batteries L242 W190 H275 A-terminal, 33.00 kg
Datasheet — Product Line_TTB
Par vairumtirdzniecības pircējiem un komplektu vismaz 4 gabalos, īpašu cenu !
Для оптовых покупателей и на комплект не менее 4 шт специальная цена !
Application:
■ floor cleaning
■ aerial work platform
■ driverless transport systems
■ pallet trucks
■ wheelchairs, scooter
■ marine / RV
■ solar systems and more
Features:
■ vented, low maintenance battery
■ excellent run time and cycle life
■ low self discharge, approx 5% per month
■ high reliability of operation
■ high discharge capacity
■ 1200 – 1500 cycles (75% DOD)
SIA ,,HUB ENERGY,, – oficiālais bateriju izplatītājs ,,Q-Batteries,, Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.
SIA ,,HUB ENERGY,, – официальный дистрибьютор батарей ,, Q-Batteries,, в Латвии, Литве и Эстонии.
Ja prece nav noliktavā
Šīs preces ir pieejamas pēc pasūtījuma!
Piegādes laiks 5-7 darba dienas.
Если товара нет на складе
Эти товары доступны под заказ!
Время поставки 5-7 рабочих дней.
Похожие товары
Akumulator Trojan T105 Deep cycle Flooded/Wet Lead-Acid battery 6V C5-185Ah; C20-225Ah (L262 W181 H283)
12LC-150 12V 160Ah/C20 (term. F12 (M8) — Q-BATTERIES AGM (VRLA) Deep cycle battery L483 W170 H240
GF 06 240 V Sonnenschein GF-V_GEL battery 6V / C5-240Ah; C20-270Ah (311*183*358) A-Terminal
Категории товаров
- ACCESSORIES–PIEDERUMI
- AGM АККУМУЛЯТОРЫ SpiralCell Tхнологии
- AGM ТЕХНОЛОГИИ АККУМУЛЯТОРЫ
- AKCIJAS PRECES ! SALE !
- Akumulatori AGM TRACTION 1200 cycles (50% DOD)
- AKUMULATORI GOLFKĀRIEM, KEMPINGAM UN ELEKTROTRANSPORTAM
- B.B. Battery AGM VRLA batteries
- BATTERIES FT - Front Terminal
- BOOSTERS
- GNB MARATHON AGM BATTERIES
- GNB Sonnenschein A400 Series
- GNB Sonnenschein A500 Series
- GNB Sonnenschein A600 Series
- GNB SPRINTER AGM BATTERIES
- LEAD CARBON BATTERIES 1300 cycles (70% DOD) - NEW!
- LiFePO₄ LITHIUM BATTERIES
- MW Power VRLA batteries
- POWER INVERTERS – AUTO
- SSB Battery GmbH VRLA batteries
- TROJAN Batteries
- UPS SYSTEMS AND HOME INVERTERS
- Аккумуляторы AGM DEEP CYCLE 450 – 500 cycles (75% DOD)
- АККУМУЛЯТОРЫ WET, FLOODED DEEP CYCLE 1200 cycles (50% DOD)
- АККУМУЛЯТОРЫ WET, FLOODED SEMI-TRACTION 300 - 350 cycles (75% DOD)
- АККУМУЛЯТОРЫ WET, FLOODED TRACTION 1200-1500 cycles (75% DOD)