TRG12-120 TUBORG battery / GEL Technology / 12V 120Ah-C20 / terminal M8 / L406 W172 H237 mm
SKU:
GEL 12V 120Ah-C20
Categories:12V GEL batteries, AKCIJAS PRECES ! SALE !, AKUMULATORS GEL TECHNOLOGIES, Batteries GEL DEEP CYCLE 700 cycle (70% DOD)
Share
Related products
GF 12 076 V Sonnenschein GF-V_GEL battery 12V / C5-76Ah; C20-86Ah (330*171*236) A-Terminal
GF 06 240 V Sonnenschein GF-V_GEL battery 6V / C5-240Ah; C20-270Ah (311*183*358) A-Terminal
GF 06 180 V Sonnenschein GF-V_GEL battery 6V / C5-180Ah; C20-200Ah (246*192*275) A-Terminal
MWLG 44-12EV MWPower battery / GEL / 12V 44Ah-C20 / terminal M6 / L196 W165 H170 mm
PRODUCT CATEGORY
- ACCESSORIES–PIEDERUMI
- AGM BATTERIES SpiralCell Technology
- AGM TECHNOLOGY BATTERIES
- AKCIJAS PRECES ! SALE !
- Akumulatori AGM TRACTION 1200 cycles (50% DOD)
- AKUMULATORS GEL TECHNOLOGIES
- ALL TYPES OF PRIMARY BATTERIES AND RECHARGEABLE BATTERIES
- B.B. Battery AGM VRLA batteries
- Batteries AGM DEEP CYCLE 450 – 500 cycles (75% DOD)
- BATTERIES AND CHARGERS FOR FORKLIFTS
- BATTERIES FOR CLEANING EQUIPMENT
- BATTERIES FOR GOLF CARTS, CAMPING AND ELECTRIC TRANSPORT
- BATTERIES FOR SCISSOR PLATFORMS, CONSTRUCTION AND WAREHOUSE MACHINERY
- Batteries for UPS and telecom systems
- BATTERIES FOR WATER TRANSPORT
- BATTERIES FT - Front Terminal
- BATTERIES WET, FLOODED DEEP CYCLE 1200 cycles (50% DOD)
- BATTERIES WET, FLOODED SEMI-TRACTION 300 - 350 cycles (75% DOD)
- BATTERIES WET, FLOODED TRACTION 1200-1500 cycles (75% DOD)
- Battery and accumulator testing
- Battery Testers
- BOOSTERS
- Chargers for Lead-Acid and LiFePO4 Batteries
- Chargers for Ni-Cd, Ni-Mh, Lithium batteries
- CHARGING STATIONS FOR ELECTRIC VEHICLES
- Cylindrical Lithium Batteries
- GNB MARATHON AGM BATTERIES
- GNB Sonnenschein A400 Series
- GNB Sonnenschein A500 Series
- GNB Sonnenschein A600 Series
- GNB SPRINTER AGM BATTERIES
- goods without category
- GREEN ENERGY
- LEAD CARBON BATTERIES 1300 cycles (70% DOD) - NEW!